První Keramická je společnost se sídlem v Nechvalicích v České republice, která má více než 10 let zkušeností se zpracováním nejrůznějších materiálů – například přírodního kamene, technického kamene a keramiky. Z těchto materiálů vytváří mimo jiné kuchyňské a koupelnové desky, dřezy a umyvadla, designové stoly, kuchyňské ostrůvky, obklady a dlažby schodů, recepční a barové pulty a fasády.

Tato společnost nepůsobí pouze v České republice, ale také po celém světě. Na vzdálenosti pro ně nezáleží. Téměř před rokem se společnost První Keramická s.r.o seznámila se systémem Proliner a okamžitě se do něj zamilovala! Od té doby používají balíček Nábytek – Dveře a okna spolu se softwarem Prodim Factory Fabricator – naším nejnovějším softwarem, který slouží k úpravám, kontrole lícování, skladování, digitalizaci/přehledu, s integrovanou fotogrammetrií a pro dnešního výrobce představuje revoluci!

Michal Bubela ze společnosti První Keramická se s námi rád podělil o jeden z jejich unikátních a náročných projektů, který vznikl s pomocí softwaru Proliner a Fabricator – luxusní schodiště v Belgii, vyrobené ze žuly s průhlednými krystaly s názvem Patagonia.

Tento konkrétní projekt nebylo snadné napasovat. Schodiště muselo být osvětlené a zároveň provozuschopné, takže jsme od začátku věděli, že to bude náročný a zároveň vzrušující projekt.

Michal vysvětluje postup: „Když jsme přišli na místo, první, co jsme udělali, bylo určení výšky jednoho schodu. Poté jsme krok za krokem měřili pomocí přístroje Proliner.

Jakmile jsme se vrátili do kanceláře, začali jsme plánovat způsob, jak zajistit, aby byly schody osvětlené a zároveň provozuschopné Normálně jsme chtěli použít LED panely, ale to by se schody staly nepoužitelnými, takže jsme museli přijít s jiným nápadem – LED pásky. Díky nástroji „Match“ v softwaru Prodim Factory jsme byli schopni určit, kolik LED pásků budeme potřebovat, což nám opět – ušetřilo peníze i čas a mohli jsme se se zákazníkem dohodnout na uspořádání.“

A dodává: „Všichni jsme se snažili o to, abychom si mohli vybrat, co budeme dělat:

„Provedli jsme několik světelných testů a testů odolnosti materiálu a zjistili jsme, že pracujeme s velmi křehkým materiálem. Při nesprávné manipulaci by se materiál mohl v ruce rozpadnout.

Jako způsob ukotvení schodů k zemi bez omezení světla jsme se rozhodli použít průhledné kotevní body, které se velmi osvědčily.

Díky dobrému měření pomocí přístroje Proliner a funkcím, které nabízí software, je vše jako po másle!

Díky softwaru Proliner máme obrovskou výhodu oproti konkurenci a jsme rádi, že jsme si jej vybrali jako náš měřicí nástroj!“